Lidhje

Lazarat: Bllokohet rreth 1 ton marihuanë


Policia e Gjirokastrës tha sot se bllokoi rreth 1 tonë marijuanë në fshatin Lazarat të Gjirokastërs, ku prej disa ditësh po kryhen kontrolle për lëndë narkotike.

Policia tha se vijon të gjejë në këtë fshat armatime dhe municione që kanë qëndruar në shtëpitë e banorëve prej trazirave të vitit 1997.

Goditja e kultivimit dhe trafikut të marihuanës ka ndikuar, sipas analistëve, në ekonominë e rajonit, ku qarkullonin të ardhurat nga narkotikët.

Lufta kundër drogës
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:14 0:00

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG