Lidhje

Përgatitje për festimin e Pashkëve


Përgatitje për festimin e Pashkëve
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:30 0:00

Përgatitje për festimin e Pashkëve

Në Shqipëri, si në shumë vende të botës, sonte në mesnatë, besimtarët katolikë do të presin me lutje dhe këngë ngjalljen e Krishtit. Në prag të kësaj ngjarjeje, Kryetari i Konferencës Ipeshkvnore të Shqipërisë, imzot Engjëll Masafra, u përcolli besimtarëve mesazhin e tij tradicional të Pashkëve, ku, përveç urimit, kërkoi prej tyre të mposhtin indiferencën dhe të jenë më pranë njerëzve në nevojë.

Përgatitje për festimin e Pashkëve
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:30 0:00

XS
SM
MD
LG