Lidhje

Ebola: Rëndësia e informimit të publikut


Megjithëse Shqipëria është shumë larg vatrave të virusit Ebola, autoritetet e shëndetësisë po marrin masa për informimin e publikut mbi rrezikshmërinë, format e shfaqjes dhe masat parandaluese.

Shkodra është një nga rajonet me fluks të madh lëvizjeje nga ardhja e emigrantëve dhe afërsia me pikëkalimet kufitare me Kosovën dhe Malin e Zi. Ndaj autoritetet e shërbimit shëndetësor po i kushtojnë vemendje informimit të banorëve.

Shkodër: Masa informuese për Ebolën
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:26 0:00

XS
SM
MD
LG