Lidhje

Efektshmëria e ndihmave ndërkombëtare


Aleksander Dardeli
Në një intervistë për Zërin e Amerikës, eksperti i çështjeve të zhvillimit ndërkombëtar, Aleksandër Dardeli, thotë se ndihma e komunitetit ndërkombëtar për vendet e Ballkanit në dy dekadat e fundit jo gjithmonë ka qenë e efektshme dhe reformat e tregut në këto vende jo patjetër kanë çuar në rritje të qendrueshme ekonomike.

Në një intervistë me kolegen Keida Kostreci, zoti Dardeli sugjeron se kjo ndihmë mund të ishte fokusuar më mirë, në bazë të veçorive të secilit vend. Zoti Dardeli është Zëvendës president ekzekutiv i kompanisë IBI International me qendër në Virginia.
Aleksander Dardeli
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:07:49 0:00
XS
SM
MD
LG