Lidhje

Imazhe të kafshëve të rrezikuara, në fasadën e Empire State


Foto të kafshëve të rrezikuara dhe një imazh i luanit Cecil u shfaqën me projektor në ndërtesën Empire State në Nju Jork mbrëmë, si pjesë e një promovimi për dokumentarin “Racing to Extincion”, “Gara drejt zhdukjes”.

Njerëzit e mbledhur në rrugët dhe tarracat në Manhatan për të parë imazhet përgjatë 33 kateve në ndërtesë.

Luani Cecil, i vrarë në një akt gjuetie të debatueshëm në Zimbabve nga një dentist amerikan, ishte mes disa kafshëve, imazhet e të cilëve u shfaqë në panelet e ndërtesës.

Organizatorët thanë se ishte hera e parë që zhvillohej një aktivitet i tillë dhe shpresojnë që të hapë një diskutim për zhdukjen e specieve.

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG