Lidhje

Media Arkivi

Bashkëpunimi energjetik Shqipëri-Kosovë


Sot, Ministri i Energjisë dhe Industrisë Damian Gjiknuri inspektoi në terren punimet që po bëhen për ndërtimin e Linjës se trasmetimit të energjisë 400 kilovolt, Shqipëri-Kosovë, një projekt ky i rëndësishëm për energjitikën e të dy vendeve.

XS
SM
MD
LG