Lidhje

Erozion në grykëderdhjen e Bunës


Erozion në grykëderdhjen e Bunës
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:07 0:00

Në grykëderdhjen e Lumit Buna, si në anën e Malit të Zi, ashtu edhe në atë të Shqipërisë vërehen disa dukuri natyrore që po shkatërrojnë vijën bregdetare duke krijuar edhe disa ishuj të vegjël. Gjeografët nga Shkodra dhe Ulqini theksojnë se duhet marrë masa për parandalimin e kësaj dukurie dhe, pak a shumë ,të ruhet bukuria e veçantë natyrore e kësaj zone.

Erozion në grykëderdhjen e Bunës
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:07 0:00

XS
SM
MD
LG