Lidhje

Forcat speciale irakiane marrin kontrollin e Falluxhës


Forcat speciale irakiane i vazhduan të shtunën operacionet në Falluxha, pasi deklaruan të premten se kontrolli i pjesës më të madhe të qytetit ishte marrë nga Shteti Islamik.

“Ne ju premtuam çlirimin e plotë të Falluxhës dhe e morën kontrollin e qytetit”- tha kryeministri irakian Haider al-Abadi.

Ai njofti në Twitter, se beteja e radhës është Mosuli." Ne do ta mundim DAESH-in"- tha kryeministri irakian.

XS
SM
MD
LG