Lidhje

Festivali i filmit dokumentar në Prizren


Festivali i filmit dokumentar në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:40 0:00
Në Kosovë, filloi festivali i filmit dokumentar, që mbahet në qytetin e Prizrenit. Rreth 250 filma dokumentarë pritet te jenë pjesë e konkurrencës në këtë festival që sivjet mbahet me moton “Thyeji kufijtë”. I njohur si “dokufest” ai është shndërruar në një nga ngjarjet më të rëndësishme jo vetëm për ringjalljen e jetës kulturore në Kosovë, por edhe në shkëmbimin kulturor mes vendeve të botës. Korrespondenti ynë Leonat Shehu ndoqi hapjen e këtij festivali dhe na dërgoi këtë kronikë nga Prizreni.

Festivali i filmit dokumentar në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:40 0:00
XS
SM
MD
LG