Lidhje

Masa për zjarret në Gjirokastër


Masa për zjarret në Gjirokastër
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

Në Gjirokastër autoritet vendore po marrin masa për mbrojtjen nga zjarri të Qendrës Historike që mbrohet nga UNESCO. Drejtuesit e bashkisë kanë njoftuar përfundimin e një projekti që siguron furnizimin me ujë të mjeteve zjarrfikësene kete zone. Zjarret në zonat jugore edhe këtevit kanë dëmtuar sipërfaqe te medhame pyje dhe kullota, por në përmasamë të vogla se viti i shkuar.

Masa për zjarret në Gjirokastër
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

XS
SM
MD
LG