Lidhje

Zjarret në veri të Shqipërisë


Zjarret në veri të Shqipërisë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:09 0:00

Stukturat shtetetrore po u bëjnë thirrje banorëve të tre rretheve të Qarkut të Shkodrës, të mos u vënë zjarrin arave, pasi në shumicën e rasteve zjarret dalin jashtë kontrollit. Që nga muaji i kaluar, në Veri të Shqipërisë janë shfaqur më shumë se 15 vatra zjarri, që kanë djegur disa dhjetra hektarë me pyje dhe kullota.Sipas autoriteteve, operacionet për shuarjen e zjarreve hasin në vështirësi për shkak të terrenit malor, por edhe mungesës së mjeteve të përshtatshme.

Zjarret në veri të Shqipërisë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:09 0:00

XS
SM
MD
LG