Lidhje

Flamingot qëndrojnë në Shqipëri


Flamingot qëndrojnë në Shqipëri
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:17 0:00

Laguna e Nartës në Vlorë njihet në Shqipëri si “Shtëpia e Flamingove”. Sipas biologëve, kolonitë e mëdha të këtyre zogjve këtë vit kanë ngritur fole duke iu shtuar pasurisë natyrore të zonës dhe duke tërhequr edhe turistë që vijnë të vëzhgojnë faunën ujore. Korespondenti ynë Raimond Kola ishte në Nartë dhe përgatiti kronikën.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG