Lidhje

Ulet niveli i përmbytjeve në jug të Shqipërisë


Ulet niveli i përmbytjeve në jug të Shqipërisë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:05 0:00

Niveli i përmbytjeve u ul gjatë ditës së sotme në zonat e banuara buzë Lumit Vjosa nga Tepelena në drejtim të Fierit. Ekipet e emergjencës kanë ndihmuar banorëtnë disa zona të kthehen në banesat e përmbytura. Parashikimet e motit flasin se situata mund të përsëritet dhe autoritet po i bëjnë thrirje popullsisë të bashkëpunojë me ekipet e emergjencave. Prefektura e Gjirokastërs njoftoi sot për zona malore të bllokuara në Gjirokastër dhe në Tepelenë si pasojë e reshjeve të medha tedëborës.

Ulet niveli i përmbytjeve në jug të Shqipërisë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:05 0:00

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG