Lidhje

Rreziku i përmbytjeve kërcënon përsëri Nënshkodrën


Reshjet e shumta dhe shkarkimet e mëdha nga hidrocentralet e Kaskades së Drinit kanë zgjeruar hartën e përmbytjes në Nënshkodër, duke detyruar emergjencat civile të paralajmërojnë banorët dhe bizneset për të marrë masat e nevojshme.

Emergjencat civile po dërgojnë në Shkodër mjetet e nevojshme, në përgatitje për evakuim të banorëve nga zonat e rrezikuara.

Ndërkohë, specialsitët thonë se, gjatë 27 viteve të fundit, nuk është bërë sa duhet për të mbrojtur Shkodrën nga përmbytjet masive.

Rreziku i përmbytjeve në Nënshkodër
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:06 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG