Lidhje

Takim Hollande-Merkel


Presidenti francez Francois Hollande u takua me kancelaren gjermane Angela Merkel sot për takimin vjetor mes dy qeverive.

Të dy udhëheqësit pritet të diskutojnë konfliktin në Ukrainë, krizën e borxhit grek dhe rrëzimin e avionit Germanwings.

Të 150 personat në bordin e avionit u vranë nga ai që prokurorët thonë se ishte një vendim i qëllimshëm i pilotit të dytë për të rrëzuar avionin Airbus 320 në alpet franceze të martën e kaluar.

XS
SM
MD
LG