Lidhje

Përpunimi i frutave të egra të pyllit


Përpunimi i frutave në veri të Shqipërisë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:37 0:00

Zona Veriore e Shqipërisë është e pasur me frutat e egra të pyllit, të pasura me vitamina të shumta. Së fundi ka filluar përpunimi i këtyre frutave në fabrikën "Dalmacia". Kjo fabrikë ë rrethin e Pukës prodhon lëngje, kryesisht nga thana. Është një biznes familjar, që po tërheq interesimin e tregut vendas dhe atij të huaj.

Përpunimi i frutave në veri të Shqipërisë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:37 0:00

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG