Lidhje

Fushat e minuara në Kosovë


Që nga përfundimi i luftës në Kosovë, mbi 100 persona kanë humbur jetën dhe afro 500 të tjerë kanë pësuar plagë si pasojë e fushave të minuara. Autoritetet thonë se Kosova doli nga lufta me më shumë se 4 mijë zona të minuara, ndërsa aktualisht ky numër është ulur në dhjetëra. Zona kufitare me Shqipërinë vazhdon të jetë një nga fushat e rrezikshme. Nga Prishtina njofton korrespondenti ynë, Leonat Shehu.
XS
SM
MD
LG