Lidhje

Gazetarët në Gjirokastër gjatë vitit 2013


Komuniteti i gazetarëve në Gjirokaster u përball gjatë vitit 2013 me mjaft sfida ne raportimet për publikun. Trafiku i narkotikëve dhe refugjateve, por edhe fushata zgjedhore deshmuan raportime profesionale te gazetarëve vendorë. Por shume prej reporterëve vijojnë të ndeshen me vështirësi ekonomike për shkak të mungesës së kontratave te punës dhe pagesave të prapambetura.
Media në jug të Shqipërisë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:22 0:00
XS
SM
MD
LG