Lidhje

Gjermani: Arrestohet një i dyshuar për ekstremizëm


Në Gjermani, policia dhe prokurorët thanë sot se kanë arrestuar në Berlin një person të dyshuar si anëtar i një organizate ekstremiste.

Sipas policisë së Berlinit, 27-vjeçari që thotë se është nga Siria, u arrestua mbrëmë i dyshuar si anëtar i grupit militant Shteti Islamik.

Personi në fjalë, i cili jeton në Gjermani që nga viti 2015, pritej të dilte sot para një gjyqtari për të përcaktuar nëse ekzistojnë prova të mjaftueshme për të mbajtur më gjatë në paraburgim.

XS
SM
MD
LG