Lidhje

Gjendje e përkeqësuar ekonomike në qarkun e Gjirokastrës


Gjendje e përkeqësuar ekonomike në qarkun e Gjirokastrës
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:52 0:00

Gjendja ekonomike është përkeqësuar në Qarkun e Gjirokastrës për shkak të vështirësive që gjejnë disa sektorë. Problemet më të mëdha sipas specialistëve paraqiten me zhvillimin bujqësor dhe ndërtimin, ndërkohë që biznesi i vogël ndeshet me mjaft sfida. Rënia ekonomike në këtë qark ka sjellë rritje të papunësisë dhe largim të të rinjve drejt emigracionit. Korrespondenti Raimond Kola bisedoi me specialistë të ekonomisë dhe përgatiti kronikën.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG