Lidhje

Investimet e huaja në Gjirokastër


Investimet e huaja në Gjirokastër
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:10 0:00

Në Gjirokastër po bëhen përpjekje për rikthimin e investimeve nga jashtë. Dy sipërmarrje për prodhim veshjesh nga Turqia dhe Greqia kanë nisur aktivitetinduke punësuar disa dhjetëra gra. Siç njofton korrespondenti ynë Raimond Kola, punësimi mbetet një problem i madh në këtë rajon, të prekur ndjeshëm nga emigracioni.

Investimet e huaja në Gjirokastër
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:10 0:00

XS
SM
MD
LG