Lidhje

Dy motra e gjejnë suksesin tek prodhimi artizanal në Gjirokastër


Qarku i Gjirokastrës është rajoni më i prekur në Shqipëri nga emigrimi i lartë. Sipas të dhënave, qindra të rinj vazhdojnë të braktisin zonat urbane dhe rurale për të emigruar jashtë vendit. Por në Gjirokastër dy motrat Koçollari po i sfidojnë vështirësitë duke u marrë me prodhime artizanale kryesisht për turistët.

Prodhimi artizanal në Gjirokastër
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:42 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG