Lidhje

Gjirokastra dhe personat me aftësi të kufizuar


Personat me aftësi të kufizuar në Gjirokastër
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:28 0:00

Në Gjirokastër zëri i personave me aftësi të kufizuar po dëgjohet më shumë nga institucionet vendore. Në qytet po shkon drejt përfundimit një projekt që përmirëson kalesat në trotuarë për mjetet e këtyre personave , ndërsa edhe nga zyrat e punës po nxiten politikat për këtë kategori. Thellimi i varrërisë ka përkeqësuar kohët e fundit kushtet e trajtimit te këtyre personave.

Personat me aftësi të kufizuar në Gjirokastër
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:28 0:00

XS
SM
MD
LG