Lidhje

Gjirokastër: rikthehet dega e turizmit


Në Universitetin e Gjirokastrës është rikthyer pas disa vitesh ndërprerjeje Dega e Turizmit. Gjirokastra, si një pasuri botërore e UNESCO-s, pati këtë vit një numër më të madh turistësh, prandaj mjaft shërbime kërkojnë personel të kualifikuar.

Studentët dhe turizmi në Gjirokastër
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:16 0:00

XS
SM
MD
LG