Lidhje

Gjirokastër: në shtëpinë e Kadaresë


Shtëpia e lindjes së shkrimtarit Ismail Kadare, në Gjirokastër është pasuruar me disa objekte autentike që i ka dhuruar vetë shkrimtari. Me rastin e tetëdhjetëvjetorit të Kadaresë, shtëpia është vizituar në fundjavë edhe nga Kryeministri Edi Rama dhe Kryetari i Parlamentit Ilir Meta.

Gjirokastër: Aktivitete në shtëpinë e Kadaresë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:06 0:00

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG