Lidhje

Gjirokastër: Reagime për ndërprerjen e ndihmës ekonomike


Gjirokastër: Banorët në nevojë përjashtohen nga ndihma ekonomike
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:23 0:00

Në Qarkun e Gjirokastrës që përfshin edhe Përmetin dhe Tepelenën një numër i lartë banorësh janë përjashtuar nga ndihma ekonomike shtetërore. Shumë raste në terren flasin për përjashtimin e familjeve në vështirësi për të mbijetuar. Autoritetet e Shërbimit Social kanë deklaruar se përjashtimet vijnë nga hyrja në fuqi e një sistemi të ri vlerësimi që kryhet në rrugë elektronike.

Gjirokastër: Banorët në nevojë përjashtohen nga ndihma ekonomike
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:23 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG