Lidhje

Turizmi në Gjirokastër


Në Gjirokastër po organizohen një seri aktivitetesh që synojnë të tërheqin vëmendjen e turistëve vendas dhe të huaj. Qyteti, që u pranua dhjetë vjet më parë në Listën e Pasurive Botërore, ka shtuar shërbimet turistike, por po përballet me sfidat e ruajtjes së trashëgimisë kulturore.

Turizmi në Gjirokastër
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:35 0:00

XS
SM
MD
LG