Lidhje

Numërimi i votave dhe rezultatet në jug


Procesi i numërimit të votave po shkon drejt përfundimit në Jug të Shqipërisë. Në Qarkun e Gjirokastrës të dhënat paraprake flasin se koalicioni i majtë kryeson me katër mandate, ndërsa demokratët sigurojnë vetëm një mandat. Në Qarkun e Vlorës rezultati është 8 mandate për koalicionin e majtë dhe katër për të djathtin. Ndërkohë në Qarkun e Fierit kandidati i pavarur Dritan Prifti deklaroi tërheqjen nga gara dhe tha se do të kërkojë rinumërim të votave.

Numërimi i votave në qarqet e jugut
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:22 0:00
XS
SM
MD
LG