Lidhje

Gjirokastër, miratohet buxheti i vitit 2015


Gjirokastër, miratohet buxheti i vitit 2015
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:17 0:00

Në Gjirokastër Këshilli Bashkiak miratoi buxhetin për vitin 2015 ku përfshihen investime në disa milionë dollarë.
Këshilltarët demokratë të opozitës kërkuan vëmendje më të madhe ndaj çështjeve të arsimit dhe infrastrukturës dhe votuan kundër.
Pas zgjedhjeve vendore në qershor pritet që Bashkia e Gjirokastërs të zgjerohet me disa komuna duke kërkuar më shumë financime.

Gjirokastër, miratohet buxheti i vitit 2015
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:17 0:00

XS
SM
MD
LG