Lidhje

Gjirokastër, takim rajonal për muzeumet

  • Raimond Kola

Takim rajonal për muzeumet

Në Ballkanin Perëndimor historia ka shërbyer shpesh si burim konflikti dhe moskuptimi.

Prej disa vitesh, një grup specialistësh pranë muzeve synojnë forcimin e kontakteve dhe rritjen e bashkëpunimit kulturor mes tyre.

Të mbledhur nga vende të ndryshme të rajonit në Gjirokastër, ata diskutuan mes të tjerash, mbi mënyrat për të përmirësuar kontaktet e publikut me muzeumet, përmes vizitave më të shpeshta.

Takim rajonal për muzeumet
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:56 0:00

XS
SM
MD
LG