Lidhje

Tradita dhe punësimi në Përmet


Tradita e glikove në Përmet
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:49 0:00

Punësimi i grave në qytetet e vogla në Jug të Shqipërisë është kthyer kohët e fundit në një sfidë për shkak të thellimit të krizës ekonomike. Por në qytetin e vogël të Përmetit një grup grash ripërtërijnë çdo vit një traditë të përpunimit të frutave duke siguruar edhe vende pune. Korespondenti Raimond Kola vizitoi dy nga njësitë e përgatitjes së glikove , një ëmbëlsirë kjo mjaft e njohur që përdoret në mikpritjen shqiptare:

Tradita e glikove në Përmet
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:49 0:00

XS
SM
MD
LG