Lidhje

Haradinaj takon udhëheqës të lartë të Kongresit amerikan


Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj gjatë qëndrimit të djeshëm në Uashington zhvilloi disa takime me ligjvenësit amerikanë, me të cilët ai bisedoi për zhvillimet e fundit në Kosovë.

Zoti Haradinaj u prit nga senatori republikan dhe ish kandidati për president John McCain, nga ligjvenësi Eliot Engel dhe grupin e ligjvënësve që merren me çështjet shqiptare. Zoti Haradinaj u takua edhe me senatorin Bob Dole, i njohur për mbështetjen e fuqishme të çështjes shqiptare në Uashington.
XS
SM
MD
LG