Lidhje

Harley Davidson me motoçikletë elektrike


Firma Harley Davidson po hedh në treg motoçikletën e parë elektrike. Motoçikleta e re ka formë të lehtë dhe futuriste.

Ajo arrin shpejtësinë 100 km në orë në orë brenda 4 sekondash. Amatorët e Harley-t po përgatiten të bëjnë një udhëtim nëpër të gjithë Amerikën me motorçikletën e re. Harley Davidson po kalon në variantin e tij elektrik i frymëzuar me sa duket nga kitara elektrike. Motoçikleta Harley nuk ka qenë kurrë kaq pak e zhurmshme sa varianti i tanishëm. Krijuesit e këtij varianti thonë se qëllimi i tyre ishte ta bënin Harleyn sa më gazmor, emocionues dhe me ndjenjë ashtu si kitara elektrike, e cila dikur nuk ekzistonte.

XS
SM
MD
LG