Lidhje

Shkodër:Takim për emigracionin


Organizata Ndërkombëtare Migracionit, IOM, dhe Zyra Belge për Migracionin nisën sot nga Shkodra një fushatë ndërgjegjësuese për parandalimin e migracionit të parregullt nga Shqipëria. Rajoni i Shkodrës është zona prej nga regjistrohet numri më i madh i azilkërkuesve në Belgjikë.

Përfaqësues të Zyrës së Migracionit në Belgjikë u shprehën në nisje të fushatës se, është e pakuptimte që BE t’i japë Shqipërisë statusin dhe nga ana tjetër, të ketë një numër në rritje të azilkërkuesve.

Takim për imigracionin
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00

XS
SM
MD
LG