Lidhje

Imzot Engjëll Masafra përcjell mesazhin e Krishtlindjes


Në prag të Krishtlindjeve, kryetari i Konferencës Ipeshkvnore të Shqipërisë, imzot Engjëll Masafra u përcolli besimtarëve mesazhin tradicional të Krishtlindjeve, përmes të cilit u bën thirrje që të ndjekin veprat e mira, duke u distancuar nga fenomenet negative që kanë prekur shoqërinë shqiptare, fenomene këto si padrejtësia shoqërore, korrupsioni apo droga. Duke uruar besimtarët, imzot Masafra i ftoi të kenë besim tek e mira, e cila, tha ai, rritet duke qenë solidare dhe humane me njerëzit në nevojë.

Imzot Masafra përcjell mesazhin e Krishtlindjes
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:05 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG