Lidhje

Indi, fëmijët vdesin nga mungesa e oksigjenit


Në Indi, mungesa e oksigjenit në një spital ka shkaktuar vdekjen e dhjetra fëmijëve.

Sipas prindërve dhe zyrtarëve, që nga 7 gushti kanë vdekur mbi 60 fëmijë në spitalin Baba Raghav Das në qytetin Gorakhpur të krahinës Uttar Pradesh.

Autorietet thonë se janë duke kryer një hetim për këtë çështje. Sipas buritmeve të spitalit, shkak i kësaj tragjedia është një problem me tubacionin që furnizon spitalin me oksigjen. Zyrtarë dhe banorë po kërkojnë dorëheqjen e minsitrit të shëndetësisë.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG