Lidhje

Intervistë me autorin Albert Lulushi


Intervistë me autorin Albert Lulushi
please wait

No media source currently available

0:00 0:16:42 0:00
Një libër i ri me titull Operation Valuable Fiend doli në shitje para pak ditësh në SHBA dhe autor është një shqiptaro-amerikan, Albert Lulushi. Libri flet për operacionet e fshehta të CIA-s për përmbysjen e regjimit komunist të Shqipërisë mes viteve 1949 dhe 1954, operacione të cilat dështuan për disa arsye. Ishte goditja e parë e CIA-s përtej Perdes së Hekurt.
Intervistë me autorin Albert Lulushi
please wait

No media source currently available

0:00 0:16:42 0:00

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG