Lidhje

Tahiri mbi zgjedhjet në Kosovë

  • Laura Konda

Në një intervistë për Zërin e Amerikës, Zëvendëskryeminsirja e Kosovës, Edita Tahiri foli për zgjedhjet paraprake të qershorit në Kosovë. Ajo tha se ka besimin që zgjedhjet do të mund të organizohen sipas kritereve të nevojshme dhe se ato do të jenë të drejta dhe të lira. Zonja Tahiri foli edhe për Forcën e Sigurisë së Kosovës. Ajo tha se mosvotimi i krijimit të kësaj force në Parlament nuk përbën shqetësim, pasi Kosova ka për ta patur ushtrinë e saj dhe se mori mbështetje nga zyrtarët amerikanë për këtë çështje.
Mendimi juaj

Trego komentet

XS
SM
MD
LG