Lidhje

Intervistë me z. Dritan Abazoviç, bartësi i listës opozitare në Mal të Zi


Intervistë me Dritan Abazoviçin, bartës i listës opozitare në Malin e Zi
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:44 0:00

Në Malin e Zi, bartësi i listës opozitare “E zeza mbi të bardhë”, Dritan Abazoviç i tha “Zërit Amerikës” se fituesit e zgjedhjeve parlamentare do të kërkojnë një qeveri ekspertësh si forma më e mirë e ndërrimit të pushtetit. Zoti Abazoviç, tha se njohja e Kosovës nga Mali i Zi është një çështje e mbyllur dhe se qeveria e re do t’i përkushtohej fuqishëm integrimit evropian dhe bashkëpunimit rajonal.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG