Lidhje

Intervistë me analistin Ilir Ibrahimi


Intervistë me analistin Ilir Ibrahimi

Bisedimet e pritshme Prishtinë-Beograd pritet të vazhdojnë nesër pas një ndërprerje për shkak të trazirave në veriun e Kosovës të banuar nga pakica serbe. Ilir Ibrahimi, zëvendës presidenti i Universitetit amerikan të Kosovës foli sot në një intervistë për emisionin Ditari të Zërit të Amerikës për pritshmërinë e këtyre bisedimeve. Ai tha se Kosova ka bërë shumë përparime gjatë dhjetë vjetëve të fundit, por shtoi se sfida tani është që të krijohen mundësi për të ardhmen për qytetarët e vendit. Zoti Ibrahimi e konsideroi situatën në Veri të ndërlikuar dhe pa zgjidhje të thjeshta.

XS
SM
MD
LG