Lidhje

Hyseni: Dialogu me Beogradin i pastrukturuar, formulimi i gabuar


Hyseni: Dialogu me Beogradin i pastrukturuar, formulimi i gabuar

Në Bruksel sot përfundoi dita e dytë e raundit të shtatë të bisedimeve mes delegacioneve të Prishtinës dhe Beogradit. Për të biseduar lidhur me temat e diskutuar Zëri i Amerikës ftoi për një intervistë nga studio e Nju Jorkut ish Ministrin e Jashtëm të Kosovës, Skënder Hyseni, aktualisht deputet në Parlamentin e Kosovës dhe anëtar i Komisionit Parlamentar për Politikën e Jashtme. Zoti Hyseni tha se ekziston një hendek i thellë për çështjet thelbësore mes Prishtinës dhe Beogradit dhe se shanset për një dialog konstruktiv janë të pakta.

XS
SM
MD
LG