Lidhje

Trump: Shtetet e Bashkuara tërhiqen nga marrëveshja bërthamore me Iranin


Presidenti Donald Trump njoftoi vendimin e tij për tërheqjen e Shteteve të Bashkuara nga marrëveshja historike me Iranin, duke i dhënë një goditje të fuqishme aleatëve të Shteteve të Bashkuara dhe ndoshta duke thelluar izolimin e Presidentit në skenën ndërkombëtare.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG