Lidhje

Sulme në Irak


Të paktën 24 persona u vranë sot në lagjen Sadr të Bagdadit, pasi dy bombat shpërthyen në një treg.

Këto shpërthime erdhën sot pasi ekstremistët e Grupit Shteti Islamik ndërmorën një sulm të befasishëm ndaj Abu Grhaibit, në perëndim të kryeqytetit irakian.

Autorë sulmesh vetëvrasëse dhe persona të armatosur në kamionë me rimorkio hynë me forcë në qytet në një nga sulmet më masive të Shtetit Islamik prej disa muajsh.

XS
SM
MD
LG