Lidhje

Dhjetra të vrarë në disa shpërthime në Irak


Një valë shpërthimesh me bombë goditën sot disa lagje të Bagdadit, të banuara kryesisht nga popullsi shiite, duke shkaktuar 42 të vrarë dhe dhjetra të plagosur.

Policia tha se shpërthimi më vdekjeprurës ndodhi në distriktin Sadr City, ku u vranë 7 persona.

Të gjitha shpërthimet ndodhën jashtë, nëpër tregje dhe parkinge. Askush nuk mori menjëherë përgjegjësinë për sulmet.
XS
SM
MD
LG