Lidhje

Isa Mustafa: Remzi Salihu, njeri i përkushtuar për arsimin në Kosovë

  • Rudina Dervishi

Isa Mustafa: Remzi Salihu, njeri i përkushtuar për arsimin në Kosovë

Vrasja në Prishtinë e Drejtorit të Drejtorisë së Arsimit të Komunës së Prishtinës, Remzi Salihu, është pritur me keqardhje nga qarqe të ndryshme të shoqërisë së Kosovës. I ndjeri është vlerësur për punën që ka bërë për arsimin në Kosovë dhe si një njeri me marrëdhënie të mira me kolegët dhe nxënësit. Një opinion të tillë shprehu edhe Kryetari i Komunës së Prishtinës dhe Kryetar i Lidhjes Demokratike të Kosovës, zotin Isa Mustafa gjatë një interviste në studion e Zërit të Amerikës.

XS
SM
MD
LG