Lidhje

Akt-padi ndaj dy izraelitëve për vrasje


Izraeli ka ngritur akuza për vrasje ndaj dy izraelitëve për rolin e tyre në një sulm me vënie zjarri me qëllim në Bregun Perëndimor korrikun e kaluar, që shkaktoi vdekjen e tre anëtarëve të një familjeje palestineze, përfshirë një fëmijë 18 muajsh që u dogj për vdekje në krevatin e tij.

Ndaj një 21 vjeçari u ngrit akt-padi për vrasje dhe një minoren u akuzua si bashkëpunëtor në vrasje.

Ministria e Drejtësisë tha se gjithsej, katër persona po akuzohen “për përfshirje në një gamë të gjerë aktivitetesh të rënda terroriste kundër arabëve dhe pronave të tyre”.

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG