Lidhje

Izraeli arreston 40 veta për terrorizëm


Forcat e Mbrojtjes Izraelit njoftuan se kanë arrestuar 40 persona dyshuar për terrorizëm.

një postim tyren Twitter premten shkruhej se 37 prej burgosurve "njihen si operativë Hamasit". Gjithashtu thuhej se arrestimet pasuan një sulm "me armë" ditën e enjte, ku u vranë dy ushtarë Forcave Mbrojtjes së Izraelit dhe u plagosën disa tjerë.

Agjencia e lajmeveAssociated Pressnjoftoi se ndaluarit janë "aktivistë të Hamasit, përfshirë ligjvënës" cilët u kapën bastisje kryera gjatë natës.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG