Lidhje

Përpjekje për nxjerrjen e Costa Concordias


Ekipet në Itali do të përpiqen të ngrenë mbi ujë një anije të përmbysur, ku gjetën vdekjen 32 persona.

Operacioni i rikuperimit në anijen Costa Concordia do të fillojë të hënën dhe do të zgjasë për një javë.

Anija u fundos dy vjet e gjysmë më parë në ishullin Giglio. Kapiteni i anijes po gjykohet nën akuzat për vrasje dhe si shkaktar i aksidentit. Katër anëtarë të tjerë të ekuipazit dhe një ekzekutiv i anijes arritën marrëveshje pasi pranuan fajësinë.

XS
SM
MD
LG