Lidhje

Në Itali vriten 8 çiklistë në një aksident rrugor


Në Itali vriten 8 çiklistë në një aksident rrugor

Në Itali janë vrarë 8 çiklistë në jug të vendit, pasi i përplasi një makinë në rrugën me dy korsi. Sipas njoftimeve, shoferi duket se e humbi kontrollin e makinës, kur po përpiqej të parakalonte një makinë tjetër, duke u përplasur me çiklistët. 7 çiklistë vdiqën menjëherë, i teti vdiq në spital dhe disa të tjerë u plagosën. Shoferi, shtetas maroken u arrestua dhe policia tha pas analizave doli se ai kishte pirë marijuanë.

XS
SM
MD
LG