Lidhje

Ushtria izraelite vret një adoleshent palestinezo-amerikan


Forcat izraelite të Mbrojtjes kanë vrarë një adoleshent palestinezo-amerikan.

Departamenti amerikan i Shtetit ka bërë thirrje për një hetim të shpejtë dhe transparent të vrasjes së Orwah Hammad, që ishte 14 vjeç.

Forcat Izraelite të Mbrojtjes thanë se një “sulm u paralajmërua” kur ushtria hapi zjarr ndaj të riut që ata thonë se po hidhte një bombë Molotov në një autostradë të premten në qytetin Silwad të Bregut Perëndimor.

XS
SM
MD
LG